Регион

Будва: Борба за секој гостин по невидени ниски цени

И покрај фактот дека одмор во Будва не беше евтин во изминатата деценија и половина, има десет пати помалку гости од минатата година.

Практично нема гужва на плажите дури и за време на викендите, има доволно места за паркирање, така што секој што се одмора вели дека тоа е вистинско искуство, пишува во „Вјести“.

Весникот наведува дека годинешниот слоган на хотелиерите во Будва би можел да гласи: „Борба за секој гостин, проследено со невидени ниски цени, за да се спаси она што може да се спаси“.

Никој не може да го предвиди исходот од сезоната, затоа што од ден на ден, поради пандемијата, особено во земјите од регионот, одлуките на надлежните се менуваат и се преземаат мерки за сузбивање на ширењето на вирусот, посочува „Вијести“.

Поврзани вести

Затворена унгарско-српската граница поради мигрантите

Никола Поповски

Д-р Несторовиќ: И младите луѓе се разболеа, па претпоставувам дека ќе почнат да ги почитуваат мерките, а не да лудуваат

Сервер: Тачи да си даде оставка, и да се брани како Харадинај

Влатко Зорба

Осум нови случаи: Потврдени 65 заразени со коронавирус во Србија

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам на 4 март

Лекарите ги објаснуваат симптомите на корона, а ова е најбитно во детекција на вирусот