Регион

Голем број новозаразени со корона во Црна Гора, починаа три лица

Во Црна Гора уште три лица починаа како резултат на коронавирусот, додека беа евидентирани нови 235 случаи на заразени, покажуваат најновите податоци на Институтот за јавно здравје.

Лабораториите на Институтот за јавно здравје завршиле со ПЦР анализа на 790 примероци за новиот коронавирус од последниот пресек.

Вкупно 235 новозаразени се регистрирани во лабораториите на Институтот и другите лаборатории во земјата кои вршат ПЦР дијагностика за новиот коронавирус.

Поврзани вести

Маските на Миконос и Халкидики задолжителни и надвор

Влатко Зорба

Депортирани 40.000 бегалци од Истанбул

Влатко Зорба

Црн рекорд во БиХ: 567 заразени и 14 починати од коронавирус

Никола Поповски

Познат српски кардиолог: Не се умира од вирусот туку од неговите последици

Гутереш во посета на Турција, Ердоган му го презентира планот за бегалците

Влатко Зорба

Еден најистакнатите хрватски дипломати: Еве зошто верувам дека Иран е прататковината на Хрватите