Регион

Косово: 181 новозаразени, 3 лица починаа од Ковид-19

Во последните 24 часа, од 463 тестирани лица, во Косово се регистрирани 181 нови случаи на коронавирус, а починаа три лица, објави Националниот институт за јавно здравје на Косово.

Во истиот период биле излечени 125 пациенти.

Од почетокот на епидемијата во Косово се евидентирани 9.869 случаи на Ковид-19, а починале 303 лица, пренесува Косово онлајн.

Вкупниот број на активни случаи е 3.961, додека бројот на излечени достигна 5.480.

Поврзани вести

Уште 8 жртви од коронавирус на Косово

Влатко Зорба

Наследникот на Гренел во Германија: Косово е исламска нарко-држава

Влатко Зорба

Во Загреб се испитуваат шест примероци на коронавирус

Никола Поповски

Гренел: Точката 10 ќе се најде на дневен ред во Брисел

Влатко Зорба

Локалните власти во Солун со дрон ќе ги информираат граѓаните да останат дома

Конечно формиран списокот со сите убиени и исчезнати новинари на Косово

Никола Поповски