Регион

Кривокапиќ ги повика младите да се вратат во Црна Гора

Вечерва кандидатот за мандатар за состав на новата црногорска влада, Здравко Кривокапиќ, ги повика сите млади луѓе да се вратат во земјатасо цел да помогнат во изградбата на „подобра Црна Гора“.

„Младите се нашата иднина и нашата движечка сила. Ги покануваме сите што се во странство да се вратат. Да изградиме подобра Црна Гора“, сподели Кривокапиќ на Твитер, пренесува Танјуг.

Кривокапиќ ќе започне разговори за составот на извршната власт оваа недела, а најпрво ќе разговара со водачите на Демократскиот фронт, објави подгорички Дан денес.

Поврзани вести

Абазовиќ: Балканскиот Лукашенко и тоа е многу важен факт

Никола Поповски

Демонстрантите кршеа прозорци на Градската куќа во Нови Сад и фрлија молотов коктел

Влатко Зорба

Средбата меѓу Белград и Приштина во Белата куќа е одложена за 4 септември

Никола Поповски

Нови три случаи на заразени со коронавирус во Словенија

Неочекуван пресврт: Турција и Грција ги смируваат тензиите

Никола Поповски

Абазовиќ: Ѓукановиќ, Рама, Вучиќ, Изетбеговиќ – сите се во ист „дил“

Никола Поповски