Регион

Нов црн рекорд во БиХ: Нови 711 случаи позитивни на Ковид 19

Во Босна и Херцеговина, во последните 24 часа се пријавени рекордни 711 нови случаи на коронавирус. Од нив, 485 нови пациенти се регистрирани во Федерацијата БиХ, а 226 во Република Српска.

Едно лице од Сараево е починато.Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје на ФБиХ, излечени се 115 лица, пишува Радио Сараево.

Од последниот извештај за епидемиолошката состојба во РС, тестирани се 787 лабораториски примероци, а вирусот е потврден кај 226 лица.

Поврзани вести

Втор круг од претседателските избори во Хрватска

Влатко Зорба

Мито и апсење на помошникот министер за земјоделство на Србија (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Јовановиќ: Кислородот ме сочува, чувајте се!

Јанша и официјално е мандатар

Александар Петровски

Црногорци уапсени во Венецуела со еден тон кокаин

Вучиќ се повлече од воведување полициски час