Регион

Нови 325 лица се заразени со Ковид-19 во Србија, 8 лица починаа

Според последните податоци, заклучно со 15 часот биле регистрирани 325 новозаразени лица во Србија, а биле тестирани 7.434 лица.

Осум лица починаа во последните 24 часа, а на респиратор има 86 пациенти.

Од почетокот на епидемијата во Србија, потврдени се 15.829 случаи на коронавирус, а починале 306 лица.

Тестирани се вкупно 434.415 случаи, а во моментов активни се 2.347 случаи.

Стапката на смртност од последици поврзани со коронавирус во Србија е 1,93 проценти.

Поврзани вести

Во Грција се зголемил бројот на заразени, се подготвуваат дополнителни тестови: Дали границите ќе останат затворени?

Првиот случај на заболен од новиот коронавирус е потврден во Турција

Судот во Тирана почна постапка за екстрадиција на „европскиот Ескобар“

Дописник на Дојче Веле: Ердоган се закани дека ќе пушти мигранти низ Европа и трагично е што ЕУ сè уште нема никаков план

Вучиќ до Тачи: Хашиме, Могерини најмногу сака да се бакнува со тебе (ВИДЕО)

Maja_Serafimova

Пленковиќ ја прифатил оставката на министерот за одбрана Дамир Крстичевиќ