Регион СВЕТ

Нови три смртни случаи од Ковид-19 во Србија

Српските власти соопштија денеска за уште три смртни случаи од новиот коронавирус во државата. Според нив, во изминатите 24 часа потврдени се уште 44 случаи на заразени со што вкупниот број е 785.

Вкупниот број на починати од тој вирус во Србија е 16. Хоспитализирани се вкупно 540 луѓе заразени со Ковид-19 од кои 62 во критична состојба – на респиратори.

Поврзани вести

Првиот случај на заболен од новиот коронавирус е потврден во Турција

Најмалку 28 луѓе загинаа во две лавини во Турција

УНИЦЕФ: Мерките за спречување на ширењето на вирусот ги зголемуваат ризиците по заштитата на децата

Коронавирус низ светот: Заразени над 90.000, починати 3.119 лица

Трогателен говор на мајката на ќерката на Флојд: Таа е доказ дека Џорџ беше добар (видео)

Нови 15 случаи на коронавирус во Србија