Регион

Починаа уште 6 лица во Србија, 254 новозаразени

Во последните 24 часа, 8,768 лица биле тестирани за коронавирус во Србија, од кои 254 биле позитивни. Починале уште шест лица.

Според најновите податоци, има 87 пациенти на респиратори.

Досега во Србија се регистрирани 28.751 случаи на инфекција со коронавирус, додека вкупно 658 лица починале како резултат на оваа болест.

Поврзани вести

Вучиќ за нападот врз Трифуновиќ: Постои екстремен дел во општеството што не ја гледа својата иднина во политиката, а сака да биде на власт

Ако сѐ биде во ред, на 1 јули ќе се отвори сезоната за странски туристи во Грција

Дедо го спасиле од урнатините, кога слушнал дека внук му е мртов, починал од тага!

Анкара го осуди усвојувањето на законот за американски санкции против Турција

Грчки полицаец со службениот пиштол извршил 11 кражби во Атина

Д-р Тиодоровиќ: Во Србија вистинскиот пик на заразата ќе го имаме за пет-шест дена