Регион

Починаа уште шест лица во Србија, 235 новозаразени

Шест лица починаа во последните 24 часа како резултат на инфекција со коронавирус во Србија.

Од последниот пресек, тестирани се 8.086 лица, од кои 235 се позитивни.

Во моментот има 91 пациенти на респиратори.

Поврзани вести

Бројот на лица кои загинаа од силниот земјотрес во Албанија се зголеми на 40 (ВИДЕО)

Вучиќ: Санкции кон Србија би биле целосно неоправдани и неправедни

Влатко Зорба

Пецас: Сè е подготвено за почеток на безбедна туристичка сезона во Грција

Влатко Зорба

На повидок решение за Косово: Гренел предлага „мини Шенжен зона“

Никола Поповски

Криза со мигрантите: Во 2020, Германија не е повеќе земјата од 2015 година

Несторовиќ: Ако има втор бран на епидемијата, тогаш теориите на заговор ќе бидат точни