Регион

Погреб на Исидора Бјелица: Семејството, пријателите и познатите личности се збогуваат со писателката

Семејството и пријателите на писателката Иисдора Бијелица, која почина во средата, дојдоа на Новите гробишта во Белград да кажат „последно збогум“.

Меѓу првите што пристигнаа беа семејството на Исидора, сопругот Небојша Пајкиќ, ќерката Вила Пајкиќ и синот Лав Пајкиќ.

Небојша Пајкиќ ги поздрави собраните новинари и им рече дека нема да дава изјави во наредните 40 дена.

Присутните ги почитуваа сите безбедносни мерки и ја испратија Исидора со достоинство, која се бореше со карцином седум години, но ја изгуби битката пред четири дена.

Меѓу присутните беа и Цеца Ражнатовиќ, Миломир Мариќ, Мирјана Бобиќ-Мојсиловиќ, Зорана Павиќ, Дајана Пауновиќ, Чедомир Јовановиќ, Снежана Дакиќ и др.

Поврзани вести

Кремљ: Путин му се извини на Вучиќ поради Захарова

Stefanija Kuzmanovska

Туск ќе се сретне со Мицотакис во Атина

Влатко Зорба

Русија и Турција преговараат за нова испорака на ракетните системи С-400

Влатко Зорба

Повреден татко има само една желба: Да се пронајде неговата ќерка под урнатините (ВИДЕО)

Грчки свештеник изложен на жестоки критики затоа што давал причесна со повеќе лажици

Во Сараево уапсено лице кај кое се пронајдени околу 22 килограми опојна дрога спид

Maja_Serafimova