Регион

Помошник министер за транспорт на БиХ на онлајн седница по „синдикалка“, подоцна и огладне

За седница на Парламентот на Федерацијата Босна и Херцеговина, на Жељко Маточ, помошник министерот за транспорт и врски на Денис Лашиќ, не му се носеше кошула, па седеше пред лаптопот во „синдикалка“.

Ваквата опуштена атмосфера го навлече малку премногу, па во еден момент тој реши да си касне нешто, пренесува Н1. Додека другите се расправаа и збунето го гледаа, Маточ вечераше.

Седницата на Претставничкиот дом на ФБиХ се емитува на Интернет и може да ја следат сите граѓани на БиХ.

Поврзани вести

Албанија ги потврди првите два случаи на коронавирусот

Хоти: Белград свесно ги крие доказите за воените злосторства

Никола Поповски

Корона-криза: Тепачка за вреќа брашно во Зеница (видео)

Вулин: Србија е најсилната земја на Балканот

Влатко Зорба

Нови осум жртви од коронавирус во Србија

Влатко Зорба

Мета поднесе кривични пријави за највисоките функционери на Министерството за правда

Никола Поповски