Регион

Повеќе од 1.300 заразени во Србија, пет лица починаа

Во последните 24 часа починаа пет лица, додека други 1.328 лица се заразија. 39 пациенти на респиратори.

Тестирани се 9.690 лица.

„Бројките се загрижувачки, но дури и со загрижувачки бројки, ситуацијата е подобра отколку во другите делови на Европа“, рече вчера Вучиќ.

Поврзани вести

Хоти: Разговор со Србија само за заемно признавање

Никола Поповски

Обдукцијата открива: Познатата српска докторка извршила самоубиство

Поради туризмот, Хрватска целосно ги отвора своите граници за граѓаните на 10 земји

Србија привремено затвори 44 гранични премини поради коронавирусот

Дачиќ со остар одговор до црногорски министер: Вашата земја е мало НАТО, повикајте си ги сојузниците ОВК и муџахедините

Вулин: Да имаше Рама мозок, немаше да се слика под знамето на „Голема Албанија“

Влатко Зорба