Регион

Расветлено убиството на Страхиња Стојановиќ: Распишана потерница по осомничениот

Со ефикасна работа на полицијата, убиството на Страхиња Стојановиќ со автомобил-бомба во Нов Белград беше расветлено и ќе биде распишана потерница.

Осомничен за убиството на Стојановиќ е М.Л. (50), пренесува „Пинк.рс“.

Потсетуваме, Стојановиќ беше убиен минатата недела во експлозија на автомобил, кога со него во возилото била неговата партнерка, колумбиска државјанка.

Во експлозијата му биле ампутирани двете нозе, а кратко потоа им подлегнал на повредите во Ургентниот центар.

Неговата партнерка не претрпела сериозни повреди.

 

Поврзани вести

Ѓукановиќ: Нема причина за измени или повлекување на Законот за религија

Никола Поповски

Сириец се обидел да пренесе девојка скриена во куфер од островот Хиос во Атина

Влатко Зорба

Ципрас: Кредибилитетот на ЕУ ќе се оцени и според тоа дали ќе успее да обезбеди европска перспектива на Западен Балкан

Maja_Serafimova

Парада на гордоста денеска во Приштина

Влатко Зорба

„Продавница“ во џамија: Земи што ти треба, дади колку можеш

Влатко Зорба

Д-р Кон објасни што ја чека Србија кога ќе дојде зимата