Регион

Рекордни 203 нови случаи на коронавирус во Грција

Во Грција денес се евидентирани 203 нови случаи на коронавирус, што е најголем дневен биланс од почетокот на епидемијата во февруари, а почина уште едно лице.

Од 203 новозаразени, 29 се откриени со гранични проверки, јавува „АНА“.

Како резултат, вкупниот број заразени се искачи на 5.623, соопштија официјалните лица, пренесува Ројтерс.

Досега починале 212 лица.

Поврзани вести

Рама: Мораме на нашите деца да им обезбедиме европска Албанија

user4

Се наоколу се тресе, плафонот паѓа, а тој и натаму спие (ВИДЕО)

Кој ги насочува и кој стои позади протестите во Белград?

Грчката опозициска партија СИРИЗА, достави предлог закон за зголемување на најниската плата

Александар Петровски

Србија: 13 починати од коронавирус, заразени нови 82 лица

Влатко Зорба

Драматична исповед на излечена сестра од Лесковац: Стравот од респиратор е ужасен