Регион

Сергеј Трифуновиќ: Собравме потписи!

Претседателот на Движењето на слободни граѓани, Сергеј Трифуновиќ, најави дека ПСГ собра доволен број потписи за учество на парламентарните избори, објави „Мондо“.

„Собравме потписи. Од 10.000 потребни, собравме 14.000“, напиша Трифуновиќ на својот профил на Твитер.

Изборите се одржуваат на 21 јуни, а крајниот рок за поднесување на списокот е на полноќ на 5 јуни. Патем, одлуката на ОСГ да не ги бојкотира изборите предизвика тензии и конфликти во опозицијата.

Поврзани вести

Хан ја повтори разочараноста што на Северна Македонија и Албанија не им беше дозволено да почнат преговори за членство во ЕУ

Влатко Зорба

Црна Гора: Кој ќе отвори продавница во недела, се соочува со парична казна од 1.000 до 10.000 евра

Maja_Serafimova

Сервер: Трамп и Гренел немаат што да понудат, Белград и Приштина подобро да го чекаат Бајден

Влатко Зорба

Во Србија утрово нови 11 позитивни случаи: Вкупна бројка од 83 заразени

Во Хрватска 67 нови случаи, едно лице почина

Stefanija Kuzmanovska

Таксист влета во полицијата во Белград, сакал да го пробие кордонот

Влатко Зорба