Регион

Шест мртви во Србија, 1.384 новозаразени

Во последните 24 часа во Србија биле заразени 1.384 лица со коронавирусот, а биле тестирани 9.457 лица. Шест пациенти починале како резултат на инфекција со вирусот.

Во моментов има 1.012 лица во болница, од кои 44 се на апарати за дишење.

Од почетокот на пандемијата, 43.592 лица биле позитивни, а вкупно тестирани се 1.318.096 лица.

Досега починале 809 лица, додека стапката на смртност е 1,89 проценти.

Поврзани вести

Турскиот Уставен суд денеска донесе пресуда во корист на Википедија

Maja_Serafimova

Курти: Не можам да гарантирам успех на преговорите со Србија

Влатко Зорба

Славје во Црна Гора, илјадници граѓани се радуваат на падот на Ѓукановиќ (видео)

Никола Поповски

САД ја предупредија Србија за ризикот од купување оружје од Кина

Влатко Зорба

Мицотакис: Грција ја поддржува европската перспектива на земјите од Западен Балкан, доколку ги исполнуваат преусловите за интеграција

user4

Србија: 76 новозаразени, едно лице почина

Влатко Зорба