Регион

Шест починати лица во изминативе 24 часа во Србија, 121 се на респиратори

Во изминатите 24 часа, 255 лица се тестирале позитивно за коронавирус, а уште шест лица починале во Србија.

Во моментов има 121 лица на респиратори.

Во изминатите 24 часа биле тестирани уште 8.014 лица.

Поврзани вести

Никола Којо контра епидемиологот Предраг Кон: Дали и уличниот речник го преземавте од шефот?

Вархеји: Договорот Србија и Косово не треба да претставува ризик за другите

Stefanija Kuzmanovska

Хаос во хрватскиот Парламент: Пратеник на раце изнесен од обезбедувањето, ќесе ѓубре на столчето на премиерот

Maja_Serafimova

Нова провокација во Тирана: Срби со пушки напаѓаат жени и деца

Stefanija Kuzmanovska

Спасени 18 мигранти во албанските морски територијални води

Ивана Рамаданова

Хоти го укина реципроцитетот кон Србија