Регион

Србија: 1.817 новозаразени и шест починати од Ковид-19

Во изминатите 24 часа се заразиле уште 1.817, додека уште шест лица починаа одкоронавирусот во Србија.

Вчера имаше 1.545 позитивни, додека бројот на загинати беше пет.

Вкупно 1.048 лица се лекуваат во Ковид болниците, додека 47 се на респиратори.

Од почетокот на пандемијата, 814 лица починаа од последиците од коронавирусот во Србија, додека вкупно 45.137 лица биле заразени.

Поврзани вести

Турските хотели се подготвуваат за летната сезона: Објавено за кога се планира нивното отварање, ќе бидат без вклучена „шведска маса“

Харадинај: Не е во ред да се злоупотребува ситуацијата со лицата кои се засолнија во Косово по силниот земјотрес во Албанија

Maja_Serafimova

Вучиќ: Армијата ќе ја штити воената неутралност, но не на хартија

Влатко Зорба

Д-р Кон: Се соочуваме со досега невидена ситуација, полоша отколку во април

Stefanija Kuzmanovska

Д-р Кон: Однесувајте се како да има полициски час

Берта Китинска

Во Србија попуштаат рестриктивните мерки: Се отвораат фитнес-центрите, фризерските салони, се враќа и меѓуградскиот превоз