Регион

Србија: 163 новозаразени, починаа уште пет лица

Во последните 24 часа во Србија починаа уште пет лица како резултат на инфекција со коронавирус.

Од последниот пресек, тестирани се 6819 лица, од кои 163 биле позитивни. Тоа е најмал број на позитивни состојби на дневна основа од 25 јуни, кога имаше 137 новозаразени.

Во болниците низ цела Србија 107 пациенти се на респиратори

Поврзани вести

Од први јуни ќе бидат отворени границите меѓу Србија, Бугарија и Грција

Во Хрватска пристигнаа маските кои сами ја „убиваат“ короната

Stefanija Kuzmanovska

Тачи: Директниот ангажман на САД донесе нова динамика во дијалогот меѓу Белград и Приштина

Милановиќ во инаугурацискиот говор ја парафразираше ЕКВ

Хрватска: 311 новозаболен, починаа две лица

Влатко Зорба

Амбасадата на САД во Берлин: Постигнат е историски договор меѓу Косово и Србија

Никола Поповски