Регион

Србија: 9 жртви на Ковид-19, 236 новозаразени

Девет луѓе починаа како резултат на инфекција со коронавирус во Србија.

Во последните 24 часа, на коронавирус во земјата биле тестирани 6.251 лица, од кои 236 биле позитивни, што е 3,77 проценти.

Бројот на лица на респиратор се намалува, денес има 106 од нив.

Поврзани вести

Вучиќ: Ќе видиме дали Косово ќе го почитува тоа што го рече Гренел

Вучиќ за затворањето на црногорската граница: Тоа е политика, тие ги казнуваат оние кои искрено тестираат

Никола Поповски

Собрани над милијарда евра на донаторската конференција „Заедно за Албанија“

Се иницира измена на полицискиот час во Србија поради шетање на домашните миленичиња

Лајчак: Размената на територии меѓу Србија и Косово не е на агендата

Курти: Косово досега доби 341 милиони евра помош за борба против пандемијата

Stefanija Kuzmanovska