Регион

Српска пратеничка рапува во Собранието! (ВИДЕО)

Пратеничката од редовите на СПС, Јелена Михајловиќ изведе музички перформанс во српскиот Парламент, рапувајќи на крајот од нејзината презентација.

Погледнете како изгледаше тоа, како и реакцијата на претседателот Ивица Дачиќ во видеото:

Поврзани вести

Кога чекате пет до седум дена за резултатот од ковид-тестот, тогаш сè е бесмислено

Никола Поповски

Коронавирусот и Црна Гора: Единствената европска држава во која сè уште нема заразени

Stefanija Kuzmanovska

Хрватскиот синдикат на полициски службеници го поддржува штрајкот на вработените во образованието

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Париз

Влатко Зорба

Тачи: Очекуваме наскоро да ставиме крај на дијалогот меѓу Србија и Косово, со взаемно признавање

Чернева: Бугарија од пасивно-контруктивна, прерасна во пасивно-агресивна земја