Регион

Српската полицијата ги исфрли граѓаните од Собранието, фрлен и солзавец (ВИДЕО)

Граѓаните кои се собраа вечерва пред српскиот парламент, незадоволни од повторното воведување полициски час, ги пробија вратите на парламентот и влегоа во зградата.

Полициските вооружени сили со пендрици после десетина минути ги исфрли демонстрантите од Собранието.

Пред влезот има туркање на незадоволните граѓани и полицијата, а фрлен е и солзавец.

Група граѓани пред полицискиот кордон повикуваат повторно да влезат во собранието. И порачуваат на полицијата да ги „фрлат штитовите“.

Фото: Нова рс

Поврзани вести

Јоханис: Природно е да се свикаат парламентарни избори што поскоро

Никола Поповски

Натпис во маркет стана хит: Не плукајте во прстите кога земате ќесе! (ФОТО)

Пецас: Процесот на враќање во нормала ќе биде бавен и долг, нема да се случи преку ноќ

Лукач: Најголема безбедносна закана на Република Српска се повратниците од странските боишта

Албанската опозиција ја поздрави резолуцијата на Европскиот парламент

Maja_Serafimova

Реакција и демарш од Техеран за учеството на Грција во евентуалната американска интервенција во Иран

Никола Поповски