Регион

Уште еден припадник на УЧК оди во Хаг

Специјалниот суд го повика денеска на разговор со Африм Битичи, уште еден поранешен член на Ослободителната војска на Косово (УЧК), пренесе „Косово онлајн“.

„Само што дознав дека Специјалниот суд го повикал воениот ветеран на УЧК Африм Битичи од Кисница“, напиша претставникот на Организацијата на воени ветерани, Хисни Гукати, на својот Фејсбук профил.

Групата во четвртокот најави протест против обвинението против Хашим Тачи и Кадри Весели.

Поврзани вести

Српскиот епидемиолог Предраг Кон: Војни нема да водам против никого, освен против вирусот

ВИДЕО: Делиите протестираат во Белград, гореше знамето на Црна Гора

Со какви цени Грција пречекува туристи годинава?

Влатко Зорба

Косовска пратеничка: Амбасадорката Читаку треба да си поднесе оставка поради скандалот со не(признавањето) од Јамајка

Никола Поповски

Во Хрватска и БиХ се најавува намалување на платите во јавниот сектор од 10 до 15 отсто

Марија од Белград открива како симптомите на коронавирус се појавуваат по денови