Регион

Уште пет лица починаа во Србија, вкупно 670 жртви на коронавирус

Уште пет лица починаа во последните 24 часа во Србија, а на 238 им беше дијагностицирана инфекција со коронавирус.

Од петок во 15 часот до сегашниот пресек се тестирани 8.529 лица.

Во Србија, вкупно 670 луѓе починале како резултат на инфекција со коронавирус.

Во болниците во моментов има 1.947 пациенти со Ковид – 19, а 75 пациенти се на респиратор.

Од избувнувањето за епидемијата, во Србија се регистрирани вкупно 29.471 потврдени случаи на заразени со коронавирус, а тестирани се вкупно 798.009 лица.

Поврзани вести

Апокалиптични снимки од Грција по ураганот „Јанош“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Твитер реакции на полицискиот час: Србија два пати ќе ја победи короната

Влатко Зорба

Европски медиуми: Ѓукановиќ сака да ги украде изборите, постојат 50 000 фантомски гласачи

Никола Поповски

Уште 6 лица починаа во Србија, 289 новoзаразени со Ковид-19

Влатко Зорба

Никола Којо: Заминувам од Србија, бедници сме кои живеат по правилата на политичарите

user4

Истражувачкиот новинар Стеван Дојчиновиќ со забрана за влез и депортација од ОАЕ

Никола Поповски