Регион

Во БиХ 274 нови случаи, шест лица починаа

Во последните 24 часа во Босна и Херцеговина се регистрирани 274 случаи на коронавирус, а шест лица починале.

Во БиХ биле тестирани 1.161 примерок, од кои 183 биле позитивни, додека во Република Српска потврдени се 91 нов случај врз основа на 436 тестирани примероци.

Четири лица починаа во БиХ и две во Република Српска. Досега се потврдени 7.700 случаи на коронавирус, а починале 182 лица.

Во Република Српска од почетокот на епидемијата се заразени 5.227 лица, а регистрирани се и 185 смртни случаи.

Поврзани вести

Исповед на грчки пациент: Го заразив татко ми кој почина од коронавирусот

Најмалку 20 загинати и речиси 600 повредени во Албанија

Влатко Зорба

Баша: Време е Владата да го следи примерот на Северна Македонија и да преземе одговорност за нејзините неуспеси

Maja_Serafimova

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Париз

Влатко Зорба

Вучиќ: Очекувам европратеничката Фајон како истакнат борец за човекови права да се избори Србите да станат национално малцинство во Словенија

Никола Поповски

Конечни резултати од изборите во Црна Гора: ДПС 35.06, „За иднината на Црна Гора“ 32.55

Stefanija Kuzmanovska