Регион

Во Србија 11 лица почнаа од коронавирус во последниве 24 часа

Во Србија во последните 24 часа, од коронавирусот починале уште 11 лица, додека бројот на новозаразени изнесува 309, објави „Нова“.

Тестирани се 8.102 лица.

Вкупниот број на жртви се искачи на 298.

Во моментов има 85 пациенти на респиратори.

Активни се 2.142 случаи.

Досега е познато дека петмина пациенти починале во Нови Пазар, тројца во Ниш и еден во Врање.

Да потсетиме, во Белград е прогласена вонредна состојба, бидејќи има најмногу заразени со коронавирус.

Поврзани вести

Во текот на ноќта беа регистрирани околу 30 послаби потреси во Загреб

Александар Петровски

Ѓуриќ: Курти да побара лекарска помош поради опседнување со идејата за прогон на се што е српско

user4

Бројот на лица заразени со новиот коронавирус во Словенија се зголеми на 286

Грција очајно има потреба од своите иселеници и ги моли да се вратат

Влатко Зорба

Две плажи во Црна Гора, каде лежалките чинат 120 евра

Stefanija Kuzmanovska

Во грчкото МНР денес се одржа конференција “NO DEAL BREXIT“

Maja_Serafimova