Регион

Во Србија нови 12 жртви од коронавирус

Во Србија 12 лица починаа во последните 24 часа како резултат на коронавирусот.

Тестирани се 7.032 лица, од кои 345 биле позитивни. На респиратори има 139 пациенти.

Петокот беше најлошиот ден во Србија од почетокот на епидемијата – починаа дури 18 лица, а регистрирани беа 386 новозаразени.

Поврзани вести

Бродот „Галеб“ на Тито ќе биде претворен во музеј

Гренел: Идејата за размена на територии меѓу Србија и Косово не е на Трамп, туку на Болтон

Пукна носачот на рингишпил во Сомбор, повредени осум деца

Повеќе од 16.000 жители се откажале од косовското државјанство во изминатите три години

Влатко Зорба

Палмер: САД не гледа некаква интеграција доколку нема преговори со Србија

Влатко Зорба

Сијарто: Ако на Србија и е потребна помош со мигрантите, знаат каде да не најдат