Регион СВЕТ

Романец низ Србија возел пијан со 5,18 промили алкохол во организмот

Припадници на сообраќајната полиција во Кладово при контрола на сообраќајот фатиле 51-годишен романски државјанин кој возел 5,18 промили на алкохол во организмот.
На возачот му било одредено да остане до 12 часот на трезнење, соопшти денеска полициското одделение Кладово.

Тој заради направениот прекршок на насилничко возење е приведен а судија за прекршоци му изрекол казна затвор во траење од три месеци, парична казна од 30.000 динари и деветмесечна забрана за управување со возило во Србија, се вели во соопштението.

Поврзани вести

Најмалку шест загинати и 300 повредени во силниот земјотрес во Албанија (ВИДЕО)

Иранската Револуционерна гарда го уапси човекот кој објави снимка од нападот врз украинскиот патнички авион

Медиуми пронашле видео од Кривокапиќ од 1999 година: „Седи под слика на Караџиќ во друштво на четници“ (видео)

Никола Поповски

Стручњаците сложни во оценката: Шведскиот модел за борба против короната е пропаст!

Тројца повредени во земјотресот од 5.5 степени според Рихтер во Грција

Александар Петровски

Возел 209 километри на час низ улиците на Нови Пазар (ВИДЕО)