Вести СВЕТ

Русија и САД разгледуваат соработка околу пандемијата на коронавирусот

Русија и САД разгледуваат соработка околу пандемијата на коронавирусот, изјави за Тасс рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков.

Според него, Москва и Вашингтон наскоро би можеле да почнат да соработуваат и да се поддржуваат едни со други за борба против коронавирусот и во тек се разговори ма таа тема.

– Прашања за помош и соработка во рамки на специјалните агенции од таа област се на агендата на нашиот дијалог, нагчаси Рјабков.

Поврзани вести

Растат бројот на заразени од пазарот во Пекинг: 106 нови случаи од петокот

Џонсон ќе побара поддршка од Парламентот за договор со ЕУ

Влатко Зорба

Партијата на Нетанјаху победи на изборите во Израел

Александар Петровски

Иран ќе ги казни сите одговорни за соборувањето на патничкиот авион

Никола Поповски

Шпанија: За првпат жена ќе биде на чело на разузнавачките служби

Никола Поповски

Два земјотреса со интензитет од шест и 5,8 степени според Рихтер ја погодија Колумбија