Вести СВЕТ

Се гледа крајот: Во Кина забележан само еден нов случај на коронавирус


Новиот случај е забележан кај личност која допатувала од странство, пренесува Ројтерс.

Вкупниот број потврдени случаи на коронавирус во земјата достигна 82.875, а починати се 4.633 лица. 

Поврзани вести

Се топи мнозинството на Џонсон, се очекуваат неизвесни избори во Британија

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во САД надмина 23.000

Хаос во Будва: Уапсен градоначалникот на градот и претседателот на Советот на општината (видео)

Палмер: САД сакаат Србија и Косово да ги нормализираат односите

Влатко Зорба

Бројот на смртни случаи од коронавирусот во Бразил надмина 35.000

Курти: Холокаустот да се помни вечно, ние Албанците знаеме како е да си непожелен, етнитет од втор ред

Никола Поповски