Вести СВЕТ

Се уште не е достигнат пикот на пандемијата во Русија: Путин e загрижен дека состојбата не се подобрува

Во Русија 18328 лица се заразиле со коронавирусот, а 148 починале, според Worldometers.

Пандемијата на вирусот сè уште не го достигнала пикот во Русија, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на состанокот за епидемиолошката состојба во земјата.

„Експертите велат дека епидемијата не достигнала врв овде, дури ни во Москва. Затоа верувам дека се преземаат разумни мерки од страна на градските власти “, рече Путин.

Тој изјави дека е неопходно да се осигураат дека сите технички и административни проблеми се решени и дека сè работи добро за луѓето да немаат дополнителни проблеми.

Поврзани вести

Бугарија тагува: Најголем број починати од почетокот на пандемијата

Никола Поповски

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пронајден починат пациент заразен со корона во тоалет во болница

Stefanija Kuzmanovska

Таксист починал откако бил плукнат од муштерија заразен со коронавирус: Не сакал да плати за возењето

Билдер со маска стана хит на социјалните мрежи: Ми пропадна сексот, дојдов на протест

Вучиќ: Гарантирам дека ќе ја победиме мафијата (видео)

Никола Поповски

Ердоган повтори: Макрон треба да биде подложен на тестови за менталното здравје

Влатко Зорба