Регион СВЕТ

Албанија: Се во продавницата било наредено на место, а потоа почнале да летаат лименки (ВИДЕО)

Неодамна објавената снимка на интернет го прикажува моментот кога првиот од четирите земјотреси утрово ја погоди Албанија.

На неа се гледа како во една продавница сите пијалоци од полиците паѓаат на земја.

Инаку, Тумане и Драч се двата најзагрозени места од земјотресот.

Поврзани вести

Турскиот Уставен суд денеска донесе пресуда во корист на Википедија

Maja_Serafimova

Лидерите на Западен Балкан на самит во Вашингтон во среда

Stefanija Kuzmanovska

Во Специјалниот суд во Хаг денеска на распит Весели

Оксфорд: Во октомври резултати од вакцината против коронавирус

Stefanija Kuzmanovska

Брнабиќ: Не постои личност во Србија што починала затоа што немало респиратори

Stefanija Kuzmanovska

Автомобил удри во демонстранти во Сиетл, возачот отвори оган (ВИДЕО)