Регион СВЕТ

Седум припадници на турските безбедносни сили загинаа откако се урнал авион со кој патувале

Седум припадници на турските безбедносни сили вчера загинаа откако се урна авионот со кој патувале во источниот дел на Турција.

„Разузнавачкиот авион“ се урна во турската провинција Ван, која се наоѓа на источната граница на Турција со Иран.

Властите ги истражуваат причините за несреќата.

Двајца пилоти загинаа во 2018 година кога воен авион се урна за време на обука во западната турска провинција Измир.

Поврзани вести

Премиерката на Нов Зеланд прогласи победа над коронавирусот (ВИДЕО)

Каракачанов: Бугарската погранична полиција реагираше и спречи околу 60 мигранти да ја преминат турската граница

Додик се заигра со внуците, па се пушти низ детскиот тобоган (ВИДЕО)

Мигрантите кои беа пронајдени во камион во Грција, платиле по 2.500 евра

Влатко Зорба

Само еден ден траеше примирјето меѓу Израел и Исламски џихад

Ердоган: На границата со Европа има 18.000 мигранти, денес би можеле да бидат 30.000