Вести СВЕТ

Седумгодишно девојче загина во земјотресот на Филипини (ВИДЕО)

Eднo седумгодишно девојче загина во силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени по Рихтер , што денеска ги погоди Филипините.

Според медиумите, девојчето починало , откако над неа се урнала зграда во градот Тулунан. Во градот е откажана наставата за утре во сите училишта.

Властите во општината Магсаисај објавија дека 20 лица се повредени во земјотресот и дека се уништени многу станбени згради.

 

Поврзани вести

Судовите ги отфрлаат барањата на Трамп за прекин на пребројувањето на гласовите

Stefanija Kuzmanovska

Сноуден очекува дете и бара руско државјанство

Влатко Зорба

Болсонаро по трет пат позитивен на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska

Сандерс убедливо победи на изборите во Невада (ВИДЕО)

Четиринаесет српски државјани се наоѓаат на крузер во карантин во Јапонија поради коронавирусот

Интервјуто кое ги тресе САД: Трамп покажа дека ја губи контролата (ВИДЕО)

Влатко Зорба