Регион СВЕТ

Шест словенечки државјани меѓу патниците на крузерот кој е закотвен во Јапонија поради коронавирус

Од Министерството за надворешни работи на Словенија инфомираат дека меѓу патниците на крузерот, кој поради коронавирусот е закотвен во Јапонија, има и шест словенечки државјани.

Според последните информации овие словенечки граѓани не се во групата од 61 кои се заразени со коронавирусот. Тие се ноаѓаат во своите кабини, а во карантин ќе останат сè додека не добијат дозвола да го напуштат бродот.

Словенечките власти веќе прават планови како најбзо и наједноставно да ги вратат своите граѓани дома.

Поврзани вести

Зариф: Американскиот мировен план ќе прозвучи како сигнал за аларм за сите муслимани и ќе ги натера да се обединат

Никола Поповски

Борисов: Нема закана за Бугарија од мигрантите од Турција

Stefanija Kuzmanovska

Значаен раст на новозаразени од коронавирус во Германија: Дали најкусото обраќање на Меркел до нацијата ќе ги поправи работите?

Меркел најави еколошко партнерство со Индија во наредните пет години

Влатко Зорба

Биланс од хоророт на карневалот во Германија: Повредени најмалку 18 деца од влетувањето на автомобил во поворката

Турскиот Парламент ја осуди резолуцијата на американскиот Сенат за геноцидот врз Ерменците