СВЕТ

Штетата од невремето Кјара ќе го чини британското осигурување околу 200 милиони фунти

Штетата предизвикана од невремето Кјара што ја погоди Велика Британија на почетокот на февруари ќе ги чини осигурителните компании околу 200 милиони фунти, пишува „Гардијан“.

Финансиската штета предизвикана од невремето и од поплавите по домови, автомобили и деловни објекти ја проценија експерти за осигурување на компанијата PwC.

Тие исто така предупредија дека сегашното невреме Денис уште повеќе ќе ја зголеми сумата што на крајот ќе ја платат осигурителните компании.

Поврзани вести

Семејство на сред пат нашле вреќи со милион долари, ги однеле во полиција (ВИДЕО)

Со оваа песна од болница се испраќаат излечените од корона (ВИДЕО)

Сомнеж за појава на коронавирусот во Велика Британија

ОН: Драматично е иселувањето на младите на Балканот!

Maja_Serafimova

Трамп: САД треба да се првата држава која своето знаме ќе го постави на Марс

Како Вучиќ и Шешељ туркаа Ауди 100, борејќи се со невремето! (ВИДЕО)