Регион СВЕТ

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус

Синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ е заразен со коронавирус, се вели во официјалниот профил на Инстаграм на претседателот.

„Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првороден син е  заразен со коронавирус. Неговата клиничка слика беше таква да, мораше да биде примен на Клиниката за инфективни болести. Сине, ќе победиш. Те сака тато, сите те сакаме“, се наведува во објавата на профилот на Инстаграм на претседателот Вучиќ.

Данило Вучиќ е најстарото дете на претседателот Александар Вучиќ, од бракот со новинарката, Ксенија Вучиќ.

Поврзани вести

Неколку услови: Како ќе се оди на одмор во Грција ова лето?

Харадинај реагира: Приштина ја очекува многу работа, Курти е недоследен

Српската економија губи еден милион и 39.000 евра на ден поради царините што ги наметна Приштина

Никола Поповски

Зборува едно, а прави друго: Докторка дели совети за заштитa од коронавирусот, a потоа прави непромислен потег (видео)

ГЕРБ на Бојко Борисов ја потврди доминацијата на локалните избори

Maja_Serafimova

„Репортери без граници“: ООН да ги осуди државите кои го нарушуваат правото на информирање

Никола Поповски