СВЕТ

Соборен азербејџански хеликоптер и нападната воена база (ВИДЕО)

Ерменските сили соборија уште еден азербејџански хеликоптер, тврди ерменскиот министер за одбрана Артсрун Хавханисјан, пренесе „Правда.рс“.

Тој рече дека биле погодени неколку хеликоптери, но потврдено е дека еден од нив паднал.

Ерменија објави снимки од нападот врз азербејџанската воена база и возила долж границата со Нагорно Карабах.

Поврзани вести

Во САД од новиот коронавирус починаа над илјада луѓе

Десетици илјади цивили во бегство поради турската офанзива

user3

Повеќе од 52 милиони жители во Африка се соочуваат со глад

Влатко Зорба

Од коронавирус починаа 2004 лица, бројот на нови заразени се намалува

Никола Поповски

Гутереш изрази загриженост поради тензиите на Блискиот Исток

Снимка од спасено девојче од урнатините во Измир го обиколи светот (ВИДЕО)

Stefanija Kuzmanovska