Вести Регион СВЕТ

Средба Трамп – Мицотакис во САД

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис синоќа се сретна со американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа, каде што присуствуваше и државниот секретар Мајк Помпео.

Мицотакис, придружуван од сопругата во Белата куќа беше пречекан од Претседателот и првата дама Меланија Трамп. Мицотакис синоќа имаше обраќање и во Атлантскиот совет во Вашингтон, каде посочи дека „пристигнал (во САД) во турбулентно време, но и во најдобриот момент во односите меѓу Грција и САД“.

Поврзани вести

Албанија: Се во продавницата било наредено на место, а потоа почнале да летаат лименки (ВИДЕО)

Бразил: Тројца разбојници го држеа сопственикот на продавница на нишан, тоа им беше последен грабеж (ВИДЕО)

Медиуми: Зошто немаше вечера за американската делегација во Косово, како во Србија?

Никола Поповски

Вучиќ во обраќање до нацијата: Нема излегување од дома од сабота од 13 часот до 5 часот наутро во понеделник (видео)

Никола Поповски

Лавров: Руски воени набљудувачи треба да бидат воведени во Карабах

Никола Поповски

Суспендирано производство на мексиканското пиво „Корона“

Stefanija Kuzmanovska