Регион СВЕТ

Таксистот Милован од Ужице за себе тврди дека е Супермен (ВИДЕО)

Таксистот од Ужице, Милован Милутиновиќ за себе тврди дека е Супермен и тоа не без причина!

До својата 70 година забележил дури два Гинисови рекорди – од Ужице до Лондон пешачел скоро 2.500 километри јадејќи качамак и грашок! А претрчал и 100 метри за само 25 секунди држејќи вреќа со цемент на грбот.

Сега во осмата деценија вежба карате, крева тегови, удира во вреќа и завршува факултет! Ја засилил и исхраната, па така секој ден пие дури литар сурутка.

Поврзани вести

Прв случај на новооткриениот коронавирус е пријавен во САД

Кина: Трет смртен случај и 140 заболени од мистериозниот корона вирус

Никола Поповски

Средбата Вучиќ-Тачи во Белата куќа договорен зад грбот на ЕУ

Влатко Зорба

Хоти: Нема дополнителни преговори за ЗСО

Влатко Зорба

Италијанските инфектолози: Вирусот е активен и во солзите на заразените луѓе

Откриен лек што ги подобрува белите дробови по заболување со Ковид-19

Никола Поповски