Регион СВЕТ

Трамп доби мост и езеро во Косово (фото)

Србите на северот на Косово и Метохија поставиле транспаренти на Брњачкиот мост и на браната на езерото Газивода, со кои му испратиле порака за поддршка на американскиот претседател Доналд Трамп.

Пораките биле испратени поради неговата борба за мир и напредок во регионот и неговиот ангажман во дијалогот меѓу Белград и Приштина.

На мостот бил прикачен транспарент со порака на англиски јазик „Претседателе Трамп, косовските Срби ви благодарам што воспоставивте мир“, пренесува порталот „Косово онлајн“.

Како што се наведува, транспарентот бил поставен на браната на езерото Газивода и на него пишува „Езеро Трамп“.

Поврзани вести

Српски медиуми за синот на Вучиќ: Еве како мафијата има пристап до самиот врв на државата (фото)

Нов црн рекорд во БиХ: Нови 711 случаи позитивни на Ковид 19

Берта Китинска

Обрадовиќ: Со бојкот се чува Косово

Влатко Зорба

Техеран демантира дека САД извршиле кибер напад врз Иран

Maja_Serafimova

Кон: Вирусот нема намера да ја напушти својата глобална територија

Влатко Зорба

Кривокапиќ: Ниту Белград, ниту Русија не се мои ментори

Никола Поповски