Вести СВЕТ

Трет ден по ред над 50.000 заразени со Ковид-19 во САД

САД се прва земја во светот по бројот на заразени и починати од новиот коронавирус, а извештаите покажуваат за повеќе од 50.000 нови случаи на заболени веќе трет ден по ред.

Досега во државата се инфицирани 2.890.588 луѓе, а починале 132.101 лице.

САД вчера регистрирале 51.842 нови случаи на зараза, покажуваат податоците на Универзитетот Џон Хопкинс. 

Поврзани вести

Српски имунолог објаснува што коронавирусот му прави на вашето тело (ВИДЕО)

„Се колнам во Алах, ова е само почеток“: Страшни закани се појавија на профилот на Твитер на виенската полиција

Берта Китинска

Пандемијата го зголеми бројот на смртни случаи од предозирање

Stefanija Kuzmanovska

Во Кина се испитува вакцина против коронавирус во облик на спреј

Александар Петровски

Протести по експлозијата во Бејрут

Влатко Зорба

Брутална пресметка пред руски клуб, голорак тргна на пиштол (ВИДЕО)

Влатко Зорба