ЕУ СВЕТ

Тројца мажи и една жена загинаа во невремето во Шпанија

Четири лица загинаа, од кои тројца мажи и една жена, во невремето што од неделата зафати поголем дел од Шпанија.

Поради зимската бура, повеќе од 200.000 лица се без струја, училиштата се затворени, а патиштата се блокирани од снег.

Големи бранови и силен ветар има во крајбрежните градови, каде што се оштетени многу продавници и ресторани.

Многу училишта во Каталонија, Валенсија и Арагон се затворени, јавуваат шпанските медиуми.

Сообраќајната полиција соопшти дека десетици патишта се непроодни поради големи наноси од снег.

Поврзани вести

Бунтовниците соборија хеликоптер на сириската влада (ВИДЕО)

Сандерс убедливо победи на изборите во Невада (ВИДЕО)

Барселона блокирана поради протест за пресудата на каталонските сепаратисти

user4

Пенс: Американците се побезбедни откако претседателот Трамп нареди напад во кој загина Сулејмани

Трамп со говор во Давос: САД се наоѓаат во економски бум, платите на работниците растат побрзо од платите на газдите

Никола Поповски

Севернa Кореја со порака до Бајден: Тој е „бесно куче“ кое треба „со стап да се претепа до смрт“