Регион СВЕТ

Црна Гора ја забрани употребата на автомати за кафе

Во Црна Гора, заради спречување на ширењето на коронавирусот, забрането е користење на сите автомати за кафе.

Оперативниот штаб за поддршка на економијата соопшти дека е забранета работата на сите кафемати и апарати за подготовка на кафе и други пијалоци.

„Надлежните инспекторати ќе вршат контрола за почитување на овие забрани и доколку утврдат дека машините за кафе се во функција, ќе преземат мерки за забрана за работа  на објектот и ќе покренат постапка за одземање на дозволата за работа“, се наведува во соопштението на Министерството за економија. 

Поврзани вести

Според 61 отсто од Американците, Трамп не бил подготвен за здравствената криза

Путин: Ердоган ги објасни целите на турската операција во Сирија

Maja_Serafimova

Во 2019 година бројот на жртви во авионски несреќи помал за половина

Maja_Serafimova

Бројката на убиени во протестите во Боливија се искачи на 23 (ВИДЕО)

Крузерот „Дајмонд Принцес“: Израелската влада ќе ги евакуира своите државјани

Никола Поповски

Стејт департмент: Северна Кореја да остане посветена на нуклеарните разговори

user4