Вести СВЕТ

Црни бројки во Шпанија, 84 лица починале

Во Шпанија, кумулативниот број на потврдени случаи на коронавирус се зголемил за 10.650, објави Министерството за здравство.

Тој број вклучува 3,471 дијагностициран случај во последните 24 часа, но овој дневен биланс ќе биде многу поголем по ретроактивното ажурирање на бројот на заразени.

Во последните 24 часа починале 84 лица, пренесува Ројтерс.

Од почетокот на пандемијата во Шпанија, заразени се 704.209 лица, а починале 31.118 лица.

Поврзани вести

Озлогласен мафијаш меѓу затворениците ослободени поради коронавирусот во Турција

Скандал во Турција: Наместо повик за молитва од минаре одекнува „Бела чао“ (видео)

Марија од Белград открива како симптомите на коронавирус се појавуваат по денови

Турција го зголеми извозот на оружје во Азербејџан за шест пати

Stefanija Kuzmanovska

Трамп: Ако Русија им плаќала на Талибанците, ќе бидам многу лут

Stefanija Kuzmanovska

„Стандард и Пурс“: Албанската економија е под закана од пад на инвестиции