Регион СВЕТ

Црногорец ликвидиран во Шпанија: Тесно поврзан со криминалниот клан на Алан Кожар (видео)

Црногорскиот државјанин Милош Перуничиќ (41), по потекло од Бар, вчера бил убиен во Марбеља, Шпанија. Перуничиќ наводно е близок соработник на криминалниот клан на Алан Кожар. Напаѓачот е уапсен.

Според шпанските медиуми, додека одел по улица, пред бројни сведоци, му се приближил еден човек облечен во морнарска облека, пукајќи неколку куршуми кон него.

После тоа, напаѓачот избегал од местото на настанот со мотор, но полицијата го уапсила набргу.

„Маж облечен во црно е уапсен денес на улиците во Марбела“, соопштило полицијата.

Според очевидци, човекот се фрлил на земја пред полицијата да излезе од комбето и носел црн ранец.

Мотивот за убиството засега е непознат.

Убиениот Милош Перуничиќ имал босански документи со него.

Црногорецот, кој не живее долго време во својата земја, наводно е близок до криминалниот клан на бегалецот Алан Кожар.

Друг извор исто така тврди дека Перуничиќ е во сродство со осудениот криминалец од Бар, па се верува дека мотивот за ликвидацијата е одмазда.

Поврзани вести

Тричасовна драма во Данска: Убиецот кој распарчи новинарка се обидел да избега од затвор (видео)

Никола Поповски

Уапсен осомничен за нападот на православен свештеник во Лион

Никола Поповски

Во Хонг Конг стапи на сила новиот закон, падна првото апсење (ВИДЕО)

Бајден: Не треба да има дебата додека Трамп е позитивен на коронавирус

СЗО: Следните месеци ќе бидат особено тешки кога станува збор за пандемијата

Никола Поповски

ИТАЛИЈА ТОНЕ: Уште 24.991 нови случаи, починаа 205 лица

Stefanija Kuzmanovska