Регион СВЕТ

Црногорец ликвидиран во Шпанија: Тесно поврзан со криминалниот клан на Алан Кожар (видео)

Црногорскиот државјанин Милош Перуничиќ (41), по потекло од Бар, вчера бил убиен во Марбеља, Шпанија. Перуничиќ наводно е близок соработник на криминалниот клан на Алан Кожар. Напаѓачот е уапсен.

Според шпанските медиуми, додека одел по улица, пред бројни сведоци, му се приближил еден човек облечен во морнарска облека, пукајќи неколку куршуми кон него.

После тоа, напаѓачот избегал од местото на настанот со мотор, но полицијата го уапсила набргу.

„Маж облечен во црно е уапсен денес на улиците во Марбела“, соопштило полицијата.

Според очевидци, човекот се фрлил на земја пред полицијата да излезе од комбето и носел црн ранец.

Мотивот за убиството засега е непознат.

Убиениот Милош Перуничиќ имал босански документи со него.

Црногорецот, кој не живее долго време во својата земја, наводно е близок до криминалниот клан на бегалецот Алан Кожар.

Друг извор исто така тврди дека Перуничиќ е во сродство со осудениот криминалец од Бар, па се верува дека мотивот за ликвидацијата е одмазда.

Поврзани вести

Силен земјотрес ја погоди Грција, епицентарот на Крит

Заменик шериф ранет во глава: Напаѓачот од заседа отворил оган на полициска станица, па успеал да избега (ВИДЕО)

Путин-Вучиќ: За косовската криза мора да се почитува суверенитетот и интегритетот на Србија

Водачите на исламскиот екстремист Хамас подготвени за избори

user4

„Џонсон и Џонсон“ прекинува со продажба на бебешка пудра со талк во САД и Канада

Почна воената акција на Турција во Сирија

user3