Регион СВЕТ

Уапсени Русинки под сомнение дека се членки на ИД

Турската полиција уапси две државјанки на Русија на границата со Сирија откако илегално влегле во земјата.

Двете жени се уапсени во пограничната провинција Килис под сомнение дека се членки на Исламска држава. По жените Интерпол има издадено потерница.

Со двете жени патувале и три деца.

Русинките се уапсени само неколку дена откако лидерот на ИД, Абу Бакр ал Багдади е убиен во северозападна Сирија во близина на границата со Турција во операција на американските специјални единици.

Поврзани вести

Грција ги отвора борделите, клиентите имаат 15 минути и плаќањето ќе биде исклучиво со картичка

Орбан: Сорос организира масовна миграција низ целиот Балкан

Никола Поповски

Седумте најважни факти за коронавирусот до кои e дојдeно од почетокот на пандемијата

Stefanija Kuzmanovska

Најгрдата слика од погребот на патријархот Иринеј

Утрово од седум до девет часот во Албанија рекистрирани пет потреси

Maja_Serafimova

Десетици милиони деца се изложени на ризик од болести што можат да се спречат со вакцинирање

Stefanija Kuzmanovska