Вести СВЕТ

Убави вести од Италија: Најмал број на новозаразени во последниот месец

Објавени се нови бројки за состојбата со коронавирусот во Италија.

Во таа земја во изминатите 24 часа починале 602 лица, а бројот на новозаразени од вчера бил 2972, што е најмал во последните месец дена.

Вкупниот број на заразени во Италија е 162.488, а од коронавирусот починале 21.067 луѓе.

Поврзани вести

ЕК објави неколку препораки за мобилните апликации за спречување на коронавирусот

Столтенберг: Кина не ги дели нашите вредности

Stefanija Kuzmanovska

Важно предупредување: Алкохолните пијалоци не го уништуваат Ковид-19

Никола Поповски

Кинески научник уапсен во САД и префрлен во затвор

Влатко Зорба

Поради големиот процент на 5Г мобилни телефони во Јужна Кореја: Бил Гејтс развива нов карантински систем за мерење на телесната температура и следење на луѓето

Шведски епидемиолог: Имавме сериозни грешки во бројката на заразени лица, се работи на нов извештај