Вести СВЕТ

Универзитетот во Сингапур предвидува крај на пандемијата  на коронавирусот на почетокот на декември

Универзитетот за технологија и дизајн во Сингапур предвидува крај на пандемијата  на коронавирусот на почетокот на декември оваа година. Тоа е нагласено во студија на институцијата.

Експертите од универзитетот во Сингапур велат дека до крајот на мај епидемијата ќе се намали за 97 проценти, до средината на јуни ќе биде за 99 проценти послаба, а целосниот крај на епидемијата се најавува до крајот на 2020 година.

Студијата ја анализира состојбата во секоја земја поединечно.

Поврзани вести

Северна Кореја: Денуклеаризацијата веќе не се наоѓа на дневен ред на разговорите со САД

Лавров открива: Се водат валкани игри за тоа кој прв ќе ја создаде вакцината против коронавирус

Германија откри нов начин за откривање коронавирус, резултатите се познати за само 15 минути

Во Турција повици за создавање „калифат“

Влатко Зорба

Хрватски правник поднесе пријава против Јосипа Лисац поради контроверзниот начин на изведување на хрватската химна на инаугурацијата на претседателот Милановиќ (видео)

Никола Поповски

Зариф: Ракетниот напад врз американски цели во Ирак се „легитимна самоодбрана“