Вести

Бројот на заразени и починати во Словенија продолжува да опаѓа

Во Словенија се потврдени уште седум случаи на коронавирус, со што се зголеми вкупниот број заразени на 1.373, соопшти денеска владата.

Како што е забележано, уште едно лице починало во изминатите 24 часа, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 80, пренесува СТА.

Во последните 24 часа, тестирани се 1.315 луѓе, а повеќе од 47.000 се тестирани уште од избувнувањето на пандемијата.

Поврзани вести

Пад на бројот на починати во Италија: 50 жртви на коронавирусот во последниве 24 часа

Лукашенко: Светските играчи би можеле да ја искористат пандемијата, мислам дека ќе дојде до инфлација

Романија: Бројот на заразени со КОВИД-19 се приближува до 22.000

Влатко Зорба

Извлечени телата на пет мигранти, се трага по уште шест на Канарските острови

Повеќе од 70 лица во Њу Делхи се ставени во карантин, откако доставувач на пици бил позитивен на Ковид-19

Мадуро: Го осудуваме пучот против Ево Моралес